Miltelinis dažymas

Miltelinis dažymasekologiška, aukštos kokybės apsauginė metalo padengimo technologija, kurios metu dažų milteliai yra elektriškai įkraunami ir užpurškiami ant įvairių metalo gaminių paviršių. Kitame etape gaminiai kaitinami krosnyje, kur tolygiai išsilydo ir suformuoja tvirtą, saugų paviršiaus padengimą pasirinkta spalva. Toks dažymo procesas yra draugiškas aplinkai, be taršos, nes savo sudėtyje neturi organinių lakiųjų dalelių bei kancerogenų, o dažai gali būti surinkti, persijoti ir dar kartą panaudoti dažymui. Dažymas milteliais atsirado 20 a. viduryje – tai lėmė dažų pudros išradimas.

Miltelinio dažymo technologija turi daug privalumų: nudažyti gaminiai yra apsaugoti nuo korozijos bei oksidacijos, paviršiai pasižymi patvarumu, atsparumu mechaniniam poveikiui ir agresyvioms aplinkos sąlygoms bei apsaugo paviršių nuo UV spindulių (spalva neblunka). Nėra kenksmingų lakiųjų organinių junginių. Be visų šių privalumų Jūs turite ir estetinį gaminio vaizdą. Šių privalumų teikiama nauda ypač aktuali: metalo pramonės įmonėms, kalvystės, statybos konstrukcijų, tvorų, vartų, pavėsinių, lauko baldų, furnitūros, stelažų (pastolių), įvairių prietaisų, gamybinės įrangos, langų ir kitiems metalinių dalių gamintojams.

Miltelinį dažymą sudaro 4 pagrindiniai procesai:

  1. Cheminis paviršiaus paruošimas. Gaminiai kabinami ant konvejerio, patalpinami į plovimo kamerą bei tokiu būdu yra nuriebalinami.
  2. Gaminių džiovinimas. Po nuriebalinimo gaminiai ištraukiami ir patalpinami džiovinimo krosnyje, kur 80C⁰ temperatūroje laikomi 10-15 min, kol yra išdžiovinami ir paruošiami dažymui.
  3. Paviršiaus padengimas milteliais. Jūsų pasirinktos spalvos milteliniai dažai dažymo spintoje elektrostatiniu būdu užnešami ant gaminio paviršiaus.
  4. Polimerizacija. Gaminiai 10-20 min kaitinami 160-200C⁰ temperatūros krosnyje, kurioje dažai išsilydo, vientisai padengdami daikto paviršių.

Galime dažyti juodojo metalo, cinkuo metalo, aliuminio, švino, vario, nerūdijančio plieno ir kitų metalų gaminius įvairiais atspalviais tiek pagal RAL paletę, tiek norimą atspalvį iš katalogų. Maksimalūs dažomų gaminių išmatavimai: ilgis 4,00 metrai, aukštis 2,00 metrai, plotis 1,20 metrai.

Klientams padedame rasti tinkamiausią sprendimą už prieinamiausią kainą. Garantuojame už savo kokybiškas ir laiku atliktas paslaugas.